Viking Line ferry approaching Åland islands.

Läänemere parvlaevaoperaatorite nimekiri

Läänemerel on vähemalt 12 reisijate- ja sõidukivedu pakkuvat parvlaevaoperaatorit. Läänemerel on palju marsruute ja neid teenindavad paljud operaatorid. Üks Läänemere ainulaadne aspekt on see, et väikseimad operaatorid suudavad mõnel liinil konkureerida suurimatega.

Vaadake ka meie varasemat selleteemalist ajaveebi postitust

Viimati uuendatud 2023-06-08

DFDS Seaways


DFDS Seaways, mille peakontor asub Kopenhaagenis, Taanis, on Läänemere liinidele spetsialiseerunud mainekas kruiisilaevade operaator. Piirkonnas tugeva kohalolekuga DFDS Seaways ühendab suuremaid linnu nende väljakujunenud marsruutide kaudu. Reisijad saavad reisida Kopenhaageni ja Oslo, Frederikshavni ja Oslo, Karlshamni ja Klaipėda, Kieli ja Klaipėda, aga ka Stockholmi ja Paldiski vahel. Nende reiside hõlbustamiseks opereerib DFDS Seaways Läänemere marsruutidele kohandatud laevaparki. Crown Seaways, Pearl Seaways, Aura Seaways, Luna Seaways, Victoria Seaways, Athena Seaways, Optima Seaways, Sirena Seaways ja Patria Seaways pakuvad kaasaegseid mugavusi, mugavaid kajuteid ning erinevaid söögi- ja meelelahutusvõimalusi. Kuigi DFDS Seaways laiendab oma tegevust Läänemerest kaugemale, tagab nende keskendumine sellele piirkonnale usaldusväärse ja nauditava reisikogemuse neile, kes avastavad Läänemere piirkonna rannikupärleid ja elavaid linnu.

DFDS Seaways logo

Loe rohkem

Eckerö Line


Eckerö Line (mitte segi ajada Eckerölinjeniga) on Helsingis asuv parvlaevafirma. Nende peamised marsruudid ühendavad Helsingit Tallinnaga, pakkudes populaarset ja tõhusat transpordivahendit kahe pealinna vahel. Vaatamata Eckerö Line'i suhteliselt väikesele suurusele on see endiselt järjepidev ja taskukohane ühendus Helsingi ja Tallinna vahel. Helsingi - Tallinn liinil opereerib M/S Finlandia, hästi varustatud ristluslaev, mis tagab reisijatele mugava ja nauditava reisi. See pakub mitmesuguseid pardal olevaid mugavusi, sealhulgas mugavaid kajuteid, söögikohti ja meelelahutusvõimalusi. Lisaks opereerib Eckerö Line Finbo Cargo parvlaeva Vuosaari - Muuga liinil, toitlustades spetsiaalselt sõidukitega reisijaid. See teenus võimaldab mugavalt transportida sõidukeid Helsingi ja Tallinna vahel, vältides samas iga pealinna tiheda liiklusega kesklinna.

Eckerö Line logo

Loe rohkem

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (mitte segi ajada Eckerö Line'iga) on Ahvenamaal asuv parvlaevafirma, mis pakub ühte parvlaeva Eckerö (Ahvenamaa) ja Grisslehamni (Rootsi) vahel.

Eckerö Linjen logo

Loe rohkem

Finnlines


Finnlines, Itaalia Grimaldi Grupi tütarettevõte, on silmapaistev ristluslaevade operaator, mis asub Soomes Helsingis. Mitmekesise laevapargiga Finnlines pakub Läänemere piirkonnas mitmeid marsruute, mis ühendavad erinevaid sihtkohti. Nende praegused marsruudid hõlmavad Helsingist Lübecki (Travemünde), Turust (Naantali) Stockholmi (Kapellskär) Ahvenamaa kaudu ja Malmöst Lübecki (Travemünde). Need liinid pakuvad mugavaid ja tõhusaid transpordivõimalusi reisijatele, kes reisivad Soome, Rootsi, Saksamaa ja Ahvenamaa vahel. Finnlines on ainus ettevõte, mis ühendab Helsingit Saksamaaga reisiparvlaevaga. Finnlines opereerib nendel liinidel mitmesuguseid laevu, sealhulgas Finnlady, Finnmaid, Finnstar, Finnfellow, Finnswan, Finnpartner, Finntrader, Finnclipper, Finnsirius, Cruise Smeralda ja Europalink. Iga laev on varustatud kaasaegsete mugavuste, mugavate kajutite ja pardateenustega, et tagada meeldiv ja nauditav reisikogemus.

Finnlines logo

Loe rohkem

Gotland Alandia Cruises


Gotland Alandia Cruises on 2023. aastal alguse saanud Viking Line'i ja Gotlandsbolageti ühisettevõte, mis pakub parvlaevateenust Rootsi Gotlandi saare (Visby), Stockholmi ja Soome Ahvenamaa vahel. Ettevõte opereerib hästi varustatud ristluslaeva Birka Gotland, mis pakub reisijatele mugavat ja nauditavat reisikogemust.

Loe rohkem

Polferries


Polferries on valitsusele kuuluv Poola parvlaevafirma, mis opereerib Läänemerel reisiparvlaevu. Polferries opereerib Poola ja Rootsi vahel, sealhulgas Świnoujściest Ystadi ja Gdańskist Nynäshamni. Need liinid pakuvad mugavaid transpordivõimalusi reisijatele, kes reisivad Poola ja Rootsi vahel. Polferries opereerib nendel liinidel laevastikku, sealhulgas Baltivia, Cracovia, Mazovia ja Skania. Need laevad pakuvad mugavaid kajuteid, söögikohti ja meelelahutusvõimalusi, et tagada meeldiv ja nauditav reisikogemus.

Polferries logo

Loe rohkem

St. Peter Line


St. Peter Line opereeris varem ringmarsruuti läbi Läänemere, mis ühendas eelkõige Soomet (Helsingit) Venemaaga (Sankt-Peterburiga) ning oli üks väheseid võimalusi "viisavaba" (72 tundi) juurdepääsuks Euroopast Venemaale. Alates 2021. aastast lõpetas ettevõte tegevuse.

St. Peter Line logo

Loe rohkem

Stena Line


Stena Line on silmapaistev kruiisilaevade operaator, mille peakontor asub Rootsis Göteborgis. Läänemerel tugevalt tegutsev Stena Line teenindab erinevaid marsruute, mis ühendavad piirkonna erinevaid sihtkohti. Nende praegused Läänemere marsruudid hõlmavad Frederikshavnist Göteborgi, Stockholmist (Nynäshamnist) Ventspilsi, Hankost Stockholmi, Grenaast Halmstadi, Kielist Göteborgi, Karlskronast Gdyniasse, Trelleborgist Rostocki ja Lübeckist (Travemünde) Liepājasse. Need marsruudid pakuvad reisijatele mugavaid transpordivõimalusi Läänemere piirkonnaga tutvumiseks. Kuigi Stena Line tegutseb väljaspool Läänemerd, võimaldab nende keskendumine sellele piirkonnale pakkuda usaldusväärset ja tõhusat parvlaevateenust, mis ühendab reisijaid soovitud sihtkohtadesse mugavalt ja mugavalt.

Stena Line logo

Loe rohkem

TT-Line


TT-Line on Lõuna-Baltikumi suur tegija, ühendades Saksamaad kõrgetel sagedustel Poola, Leedu ja Rootsiga.

TT-Line logo

Loe rohkem

Tallink Silja


Tallink-Silja on Läänemere silmapaistev kruiisilaevade operaator, mis pakub erinevaid marsruute Stockholmi, Tallinna, Turu ja Helsingi vahel ning peatub ka Ahvenamaal. Reisijad saavad neid elavaid sihtkohti avastades nautida maalilisi reise. Tallink-Silja praegune laevastik koosneb Star, Megastar, Silja Europa, Silja Symphony, Silja Serenade, Galaxy, Baltic Princess, Romantika, Isabelle, Baltic Queen, Victoria I, Sailor, Regal Star, Sea Wind ja MyStar. Need laevad pakuvad reisijatele mugavat majutust, söögikohti, meelelahutusvõimalusi ja meeldejäävat reisikogemust. Kuigi Tallink-Silja ei pruugi alati olla kõige soodsam valik, tasub lisakulu nende pakutavat kvaliteetset teenindust ja mugavusi arvestades sageli ära. Reisijaid ootavad usaldusväärsed ja meeldivad parvlaevateenused, mistõttu on Tallink-Silja eelistatud valik Läänemere ületamiseks.

Tallink Silja logo

Loe rohkem

Viking Line


Viking Line on tuntud kruiisilaevade operaator, mille peakontor asub Soomes Ahvenamaa saartel Mariehamnis. Nad pakuvad erinevaid marsruute Läänemere piirkonnas, ühendades Stockholmi, Tallinna, Turu ja Helsingi, sageli peatustega Ahvenamaal. Nendel liinidel sõidavad nende laevad, sealhulgas Viking Cinderella, Viking Grace, Gabriella, Viking XPRS ja uus lisand Viking Glory. Need laevad pakuvad reisijatele mugavaid kajuteid, söögikohti, meelelahutusvõimalusi ja meeldivat reisikogemust. Viking Line on tunnustatud oma pühendumuse eest kvaliteetsele teenindusele ja nauditavatele reisidele. Viking Line pakub mugavat ja usaldusväärset parvlaevateenust, mis võimaldab reisijatel hõlpsasti ja mugavalt avastada vapustavat Läänemere piirkonda.

Viking Line logo

Loe rohkem

Wasaline


Wasaline opereerib maailma põhjapoolseimat reisiparvlaeva, mis ühendab Soome Vaasat Rootsi Umeåga. Need pakuvad ainulaadset pardavalikut võrreldes teiste Balti parvlaevade operaatoritega ja võivad olla hea valik Kesk-Soome ja Rootsi ühendamisel.

Wasaline logo

Loe rohkem

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more