Parvlaevad ja kruiisid Soome ja Rootsi vahel

Soomest Rootsi on palju praamivõimalusi. Need kaks riiki on Läänemeres hästi ühendatud. Liiklus liigub üldiselt Helsingist ja Turust Stockholmi suunas, parvlaevad peatuvad korraks Soome autonoomses saarestikus Ahvenamaal. Samuti on olemas ühendus üle Botnia lahe, mis ühendab Vaasa Soomes Umeåga Rootsis. Nendel liinidel opereerivad Viking Line, Tallink-Silja, Eckerölinjen, Wasaline ja Finnlines. Selle liini parvlaevad, nagu suurel osal Läänemerest, on tegelikkuses pigem ristluslaevad.

Suuremad laevaliinid paremal Soome ja vasakul Rootsi vahel. Selles Läänemere piirkonnas reisitakse sageli.
Suuremad laevaliinid paremal Soome ja vasakul Rootsi vahel. Selles Läänemere piirkonnas reisitakse sageli.

Faktid + arvud

Aktiivsed parvlaevamarsruudid 5+ (Vt allpool)
Peamised praamioperaatorid 4 - Viking Line, Tallink Silja, Eckerö Linjen, Wasaline (Vt allpool)
Ületusi päevas 15+

Parvlaevamarsruudid

Tee Märge
Helsingist Stockholmi läbi Ahvenamaa Helsingi ja Stockholmi vahel sõidab iga päev kaks parvlaeva, mida opereerivad Tallink-Silja ja Viking Line. Igaüks peatub Ahvenamaal mõne minuti keset ööd ja väljub Helsingist õhtul, jõudes Stockholmi järgmisel hommikul.
Turust Stockholmi läbi Ahvenamaa Igapäevased parvlaevad ühendavad Turu ja Stockholmi Ahvenamaa kaudu. Seda marsruuti teenindavad Viking Line ja Tallink-Silja ning Naantalist (väga Turu lähedal) Finnlines.
Vaasast Umeåsse Maailma põhjapoolseimat laevaliiklust opereerib Wasaline, mis ühendab Vaasat Soomes Umeåga Rootsis üle Botnia lahe.
Eckerö Grisslehamnist/grisslehamnist Haldab Eckerölinjen, selle ainus marsruut
Långnäs/Mariehamn Stockholmi/Stockholmist Ahvenamaa suuremad ja tihedamad parvlaevaoperaatorid silduvad Långnäsi ja Mariehamni sadamates. Nendest sadamatest saate parvlaevadega sõita paljudesse Stockholmi lähedal asuvatesse punktidesse, sealhulgas: Kapellskär, Stadsgården ja Värtahamnen.
Parvlaevad Rootsi ja Soome mandriosale väljuvad Mariehamni, Eckerö ja Långnäsi sadamatest. Märkus. Ahvenamaa-siseseid parvlaevu pole näidatud.
Parvlaevad Rootsi ja Soome mandriosale väljuvad Mariehamni, Eckerö ja Långnäsi sadamatest. Märkus. Ahvenamaa-siseseid parvlaevu pole näidatud.
Väljub Stockholmist parvlaeva pardal.
Väljub Stockholmist parvlaeva pardal.

Parvlaevaoperaatorid

Soome ja Rootsi vahel leiate suuremaid parvlaevaoperaatoreid suurte laevadega. Helsingi ja Stockholmi, aga ka Turu ja Stockholmi vahel sõitvad paadid kuuluvad Läänemere suurimate reisilaevade hulka. Viking Line ja Tallink Silja on selles valdkonnas liidrid, kuid oma eelised on ka teistel operaatoritel – Wasaline, Eckerölinjen ja Finnlines.


Muud Balti parvlaevaliinid


Praamipiletite leidmine

Sellel lehel mainitud marsruute saab broneerida otse FerryScaniga! Aitame teid broneerimisprotsessi igas etapis.

Otsige reise siit
Ferry Scan logo
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more