Kiireim parvlaev Stockholmist Helsingisse

Viimati uuendatud


Soome ja Rootsi pealinnad on hästi ühendatud reisiparvlaevateenustega. Stockholmi ja Helsingi vaheline kaugus on umbes 250 miili ehk 400 km, mis teeb sellest ühe ööreisi. Väga tavaline on nädalavahetusel Stockholmist Helsingit külastada. Näiteks väljumine Stockholmist reede õhtul, saabumine Helsingisse laupäeva hommikul ja seejärel lahkumine Helsingist laupäeva õhtul ning saabumine tagasi Stockholmi pühapäeva hommikul. Sama tüüpi reis on tavaline Helsingist Stockholmi. Kui elate Stockholmis või Helsingis, on see reis taskukohane viis nädalavahetuseks põgeneda.

Stockholm ja Helsingi asuvad üksteisest vaid umbes 400 km (250 miili) kaugusel.
Stockholm ja Helsingi asuvad üksteisest vaid umbes 400 km (250 miili) kaugusel.

Soome ja Rootsi ühendavad hästi praamid. Paljud Soome ja Rootsi inimesed naudivad parvlaevu, eriti võimaluse eest osta laeval tollimaksuvabalt / maksuvabalt. Teatud esemete hinnad võivad maaga võrreldes olla eriti head. Sel põhjusel tegutsevad Stockholmist paljud "minikruiisid", mis sõidavad enne Stockholmi naasmist päeva ringi ümber Stockholmi saarestiku.

Kui kaua kestab praam Stockholmist Helsingisse?

Parvlaevaühendus Stockholmi ja Helsingi vahel on 16–17 tundi

Mitu parvlaeva sõidab Stockholmi ja Helsingi vahel?

Stockholmi ja Helsingi vahel sõidab regulaarselt kaks reisiparvlaeva. Kuna vahemaa on suhteliselt suur, laevad suured ja konkurents madal, siis Stockholmi ja Helsingi vahel otse parvlaevu nii palju ei sõida (nagu näiteks Helsingi ja Tallinna või Põhja-Saksamaa ja Taani vahel). Neid laevu on raske enam parvlaevadeks nimetada, sest need kõik mahutavad 2-3 tuhat inimest ning sisaldavad laia valikut kajuteid ja meelelahutust, nagu saunad, tantsuklubid ja live-esinemised. Need on kruiisilaevadele lähemal kui parvlaevadele.

Variant 1: Tallink-Silja M/S Silja Symphony + Serenade

Operaator Tallink Silja logo
Kestus 15:45 (+1h ajavöönd)
Väljumised päevas 1
Stockholmi sadam Värtahamnen
Helsingi sadam Lõunasadama Olümpia terminal
Peatus (ed) Mariehamn

Tallink-Silja opereerib aastaringselt üks kord päevas parvlaevaga Stockholmi ja Helsingi vahel, peatudes lühidalt Ahvenamaal. Neil on kaks sarnast laeva, M/S Silja Symphony ja M/S Silja Serenade, mis kuuluvad Läänemerel tegutsevate suurimate hulka. Ülesõit kestab 15 tundi ja 45 minutit.

Variant 2: Viking Line

Operaator Viking Line logo
Kestus 15:40 tegelik (+1h ajavöönd)
Väljumised päevas 1
Stockholmi sadam Stadsgården
Helsingi sadam Katajanokka
Peatus (ed) Mariehamn

Viking Line teenus on põhimõtteliselt sama, mis Tallink-Siljal. Väljudes igal õhtul kell 16.30, peatuvad nad korraks Mariehamnis, enne kui jätkavad Helsingisse ja jõuavad järgmisel hommikul kell 10.10. Kogu sõiduaeg on 15 tundi 40 minutit, mis on kiireim praegune Stockholmi ja Helsingi vaheline ületuskoht. Selle marsruudi laevad on võrdselt suured ja kenasti õhtuks hästi varustatud.

Tõeline kiireim praam

Aga oota! Parvlaevaga on kiirem tee! Kui sõidate parvlaevaga Stockholmist Turusse, Soome (Helsingist läänes), on parvlaevaosa ainult 11 tundi koos vahepeatusega Ahvenamaa saartel või 8,5 tundi (ainult autoga reisijatele) Finnlinesiga. Seejärel võite sõita või sõita 2-tunnise rongi või bussiga Helsingisse!
Turust väljuvad bussid ja rongid iga tunni tagant (Turu kesklinna sõita 5-10 minutit, taksoga sõitmine sinna maksab ca 5 eurot). Kokkuvõttes võtab reis aega vaid 11–14 tundi ja sageli on need laevapiletid odavamad kui otse Stockholmist Helsingisse.

Parvlaevad Stockholmist Turusse

+

Rongid Turust Helsingisse
Bussid Turust Helsingisse

Muud parvlaevad Rootsi ja Soome vahel

Paljud parvlaevad väljuvad erinevatest Stockholmi ja selle ümbruse sadamatest Ahvenamaa saartele ning mõned jätkavad edasi Turusse/Naantalisse. Stockholmist ligi 600 km põhja pool asuvast Umeåst sõidab ka praam Soomes Vaasasse.

Kokkuvõte

Erinevalt mõnest teisest liinist (nt Helsingi - Tallinn) ei ole Stockholmi ja Helsingi vaheliste parvlaevaoperaatorite sõiduajas suuri erinevusi. Viking Line'i ja Tallin Siljaga veedate pardal umbes 15 tundi, St. Peter Line'iga aga lisatund. Need reisid tehakse alati üleöö ja väikesed erinevused operaatorite vahel ei ole väga ilmsed.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more