Märgistamata Läänemere sadam

Nimekiri Läänemere reisiparvlaevadest

Läänemerel on üle 50 reisiparvlaeva terminali ja sadama, mis näevad regulaarselt reisiparvlaevade liiklust. Mõnes sadamas on üks reisiterminal ja teistes samas sadamas mitu terminali (nt Tallinn, Helsingi). Alljärgnev nimekiri sisaldab enamikku - kui mitte kõiki - Läänemere asjaomaseid reisisadamaid.

Viimati uuendatud 2022-04-17

Lisateabe saamiseks valige iga linn, alevik või sadam

Taani

Taani piirneb Läänemere ja Põhjamerega. Läänemere ääres on suur parvlaevaliiklus Demarki ja Saksamaa, Rootsi ning (piiratud) Poola vahel.


Eesti

Eestil on rikkalik praamitööstus, kuna sellel on palju saari nii mandril kui ka selle ümbruses. Suurimad reisisadamad on Tallinnas, kus on suur sõidukite ja reisijate liiklus Helsingisse. Teised reisiparvlaevasadamad on Paldiskis, Hiiumaal, Saaremaal ja Peipsil.


Soome

Soomel on palju reisiparvlaevade sadamaid Helsingis, Turus, Ahvenamaal, Hankos ja Vaasas. Helsingis ja Ahvenamaal on palju kruiisilaevade liiklust ning need sisaldavad segadusse ajavaid sadamaid ja terminale. Turus on vaid kaks reisisadamat ning Vaasal ja Hankol vaid üks.


Saksamaa

Saksamaal on Läänemere põhjapiiril rikas merendusajalugu. Kielist, Lübeckist/Travemunest ja paljudest teistest sihtkohtadest Taanis, Rootsis, Poolas ja isegi Soomes väljub palju reisiparvlaevu.


Läti

Läti on oma suuruse poolest hästi ühendatud parvlaevadega Läänemerel. Lätis on kolm peamist parvlaevasadamat - Ventspils, Riia (pealinn) ja Liepāja.


Leedu

Lithanial on piiratud praamitööstus, aeg -ajalt väljuvad parvlaevad peamisest sadamalinnast Klaipedast.


Norra

Kuigi tehniliselt mitte Läänemerel, on mõned laevaliinid, mis algavad Läänemerest ja lõpevad Norras, näiteks Kopenhaagenist Oslosse ja Frederikshavnist Oslosse. Norral on hästi arenenud kruiisi- ja parvlaevavõrk, kuigi vähesed ületavad rahvusvahelisi piire.


Poola

Poolal on aktiivsed parvlaevasadamad Gdynias, Gdańskis ja Świnoujścies ning parvlaevad Saksamaale, Rootsi ja Taani.


Venemaa

Venemaal on kaks sadamat Läänemerel, kus on regulaarne kruiisilaevade liiklus. Peterburi - Morskoje ja Kaliningrad. Peterburil on regulaarne parvlaevaühendus Helsingi ja aeg -ajalt Tallinnaga koos Peter Peter Line'iga, samuti suvised "eripakkumised" (üks või kaks korda aastas) teistelt suurtelt Läänemere operaatoritelt.


Rootsi

Rootsis on üsna mereline kohalolek, paljud reisiparvlaevade sadamad paiknevad üle kogu riigi. Stockholmis on tohutu reisiparvlaevade tööstus, laevad väljuvad Läänemere igas suunas. Malmös ja teistes Lõuna -Rootsi piirkondades on ka palju parvlaevaliiklust Saksamaale, Taani ja Poola.


Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more