Mida teha üheks päevaks Stockholmis

Viimati uuendatud


Vaade

Praamid Stockholmi

Miks külastada Stockholmi?

Stockholm on Rootsi pealinn ja asub kanalitel, mis ühendavad Milareni järve Läänemerega. Linnas on 14 saart, mistõttu Stockholmi nimetatakse sageli "Põhja -Veneetsiaks".

Täna on see ilus ja hästi hooldatud linn, kus on tohutult palju muuseume, kirikuid, losse ja ajaloolisi paiku, mille külastamiseks võiksite nädalaid veeta. Seega, kui viibite Stockholmis lühiajaliseks visiidiks, on oluline ette planeerida, et saaksite oma piiratud aega maksimaalselt ära kasutada.

Selles artiklis pakume teile plaani, kuidas kõige paremini veeta päevareis Stockholmis.


Sadamast kesklinna jõudmine

Stadsgardeni sadam: Kui tulete praamiga Stadsgardeni sadama kaudu, saate kesklinna sõita bussiga nr 2 või bussidega 401, 413, 443, 445, 474, ostes ühistranspordi päevakaardi.

Värtahamneni sadam: Kui tulete parvlaevaga Vartahamneni sadama kaudu, saate trammiga nr 13 kesklinna sõita, ostes ühistranspordi päevakaardi.


Linna avastamine


Kungsträdgårdeni väljak

Linnaga tutvumist saate alustada Kungsträdgårdeni väljakult. Väljaku kõrval on park, kus aastaringselt toimuvad festivalid, näitused, kirbuturud.


Linnahall

Seejärel saate jalutada Stockholmi ühe kuulsaima hoone, linnahalli juurde. Täna kasutavad hoonet linnavolikogu ja linna keskvalitsus. Koos abielu registreerimisega korraldatakse siin ka bankette Nobeli preemia laureaatide auks.


Riddarholmeni saar ja Stadsholmeni saar

Riddarholmeni saar ja Stadsholmeni saar moodustavad Stockholmi ajaloolise kesklinna, kus asuvad kohtud ja valitsusasutused. Riddarholmeni kirik kõrgub Riddarholmeni saare kohal. See on üks linna vanimaid ehitisi ja Rootsi kuningate haud. Saarelt pääseb Riddarholmsbrunni silla kaudu Gamla Stani (vanalinna), mis on säilitanud keskaja välimuse ja vaimu. Siin asuvad kuninglik palee ja Nobeli muuseum. Kuningapalee on Rootsi kuninga praegune residents. Palees on mitu muuseumi, kus eksponeeritakse Rootsi kuningate aardeid.


Djurgarden - "Muuseumisaar"

Alternatiivse vaba aja veetmise võimalusena Stockholmis saate Stockholmi Skeppsbroni muldkehalt praamiga sõita Djurgardeni saarele, mille rootslased hüüdnimega muuseumisaareks nimetavad. Siin on erinevaid muuseume: botaanikud, ABBA bändimuuseum, vapustav muuseum Junibacken koos Carlsoni ja Muumidega. Põhja muuseumis on kogu, mis tutvustab Skandinaavia iseärasusi.

Stockholmi metroo

Samuti väärib märkimist Stockholmi metroo, mis on üks ilusamaid metroosid maailmas ja mida võib õigustatult nimetada Stockholmi eraldi vaatamisväärsuseks. Ära maga maha sõitu läbi maailma pikima kunstigalerii - nagu Stockholmi metroot sageli nimetatakse.


Toit

Stockholm on kallis linn ja loomulikult kehtib sama ka toidu kohta. On mitmeid võimalusi, kus saate raha säästa ja maitsvalt süüa. Esiteks on ärilõunad, mida saab peaaegu kõigis Stockholmi restoranides. Ärilõunad on menüüs tähistatud kui Dagens rätt või Dagensi lõunasöök ja need on tavaliselt avatud kella 11–14. Teine taskukohane alternatiiv on kodused toidud kirikukohvikutes. Menüü pakub laias valikus liha-, kala- ja taimetoite. Teine võimalus maitsvaks ja odavaks toiduks Stockholmis on Rootsi siseturud. Mõned kõige populaarsemad on Söderhallarna, Hötorgshallen ja Östermalms Saluhall toidugaleriid. Need on rootslaste lemmikkohad värske toidu ja maitsvate suupistete ostmiseks.

Soovime teile meeldivat reisi ja loodame, et see artikkel aitab teil Stockholmis viibimist planeerida. Kui teil järsku polnud aega Stockholmi külastust hoolikalt planeerida, aitavad linna turismikeskused orienteeruda. Keskuste töötajad räägivad teile kogu vajaliku teabe, näiteks muuseumide lahtiolekuajad, metrooga sõitmise ja linnakaardid. Aitäh ja head purjetamist!

Praamid Stockholmi
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more