Kiireim praam Turust Stockholmi

Viimati uuendatud


Turku ja Rootsi pealinna Stockholmi eraldab Läänemerest vaid umbes 250 km. Peaaegu kogu nende kahe linna vaheline kaugus on suur saarestik, kus asuvad Ahvenamaa saared. Parvlaev Turu ja Stockholmi vahel teeb imelise reisi, sest saarestik on üks Läänemere ilusamaid piirkondi. Praamireis on mõttekas ka Soome ja Rootsi vahel sõitvatele autojuhtidele, sest see säästab märkimisväärselt aega. Turust saab Stockholmis magama ja ärgata, samas kui Botnia lahe ääres on umbes 1800 km.

Turku ja Stockholmi eraldab saarestik 250 km.
Turku ja Stockholmi eraldab saarestik 250 km.

Umbes ühe tunniga on Finnlinesi kaks korda päevas väljuvad Naantali (Turu) ja Kapellskär (Stockholm) vahel kõige kiiremini. Kiireim on jalakäijatele ja sõidukitega sõitjatele muidugi erinev. Kui proovite Stockholmi kesklinna ilma sõidukita minna, on mõttekas vaadata Viking Line'i või Tallink Siljat. Kui aga teie lõppsihtkoht ei ole Stockholmi kesklinn, võib olla mõttekam minna Finnlinesiga, sest Stockholmist peale- ja mahalaadimine ei ole sadama asukoha tõttu kesklinnast probleem.

Stockholmi sadamad

Stockholmis on parvlaevaliikluseks vähemalt viis erinevat reisisadamat. Reisiparvlaevade liinidel Turu ja Stockholmi vahel kasutatakse praegu vaid kolme. Stockholmist natuke põhja pool on Kapellskär, mida Finnlines kasutab. Linnas on teil ka Stadsgården, mida kasutab Viking Line ja Värtahamnen, mida kasutab Tallink-Silja.

Turu sadamad

Turul on üks sadam reisiparvlaevade liiklemiseks, kuid lähedal asuv Naantali linn, mis asub vaid 14 km kaugusel, saab ka praamiliiklust. FerryScanis lisame Turu otsingutele Naantali, kuna see on sisuliselt Turuga ühendatud, regulaarselt bussidega kesklinna.

Variant 1: Finnlines - Finnswan + Finnfellow

Operaator Finnlines logo
Kestus 8-9 tundi
Väljumised päevas 2
Turu sadam Naantali
Stockholmi sadam Kapellskär
Peatus (ed) Långnäs (Ahvenamaa)

Finnlinesil on kaks korda päevas marsruut Turu ja Stockholmi vahel Ahvenamaa kaudu. Nende laevad Finnswan ja Finnfellow väljuvad Kapellskärist Stockholmist ja peatuvad Långnäsis (Ahvenamaa), enne kui jätkavad sõitu Naantalisse (Turu). Seda marsruuti ei saa broneerida, välja arvatud juhul, kui reisite auto, mootorratta või jalgrattaga. Kapellskäri sadam on Stockholmist üsna kaugel, kuid see aitab vältida liiklust linnast endast.

Variant 2: Viking Line - Amorella + Viking Grace

Operaator Viking Line logo
Kestus 10-11 tundi
Väljumised päevas 2
Turu sadam Turu sadam
Stockholmi sadam Stadsgården
Peatus (ed) Mariehamn/Långnäs (Ahvenamaa, kasutab öösel Långnäsi)

Samuti pakub Viking Line kaks korda päevas reisiparvlaevaühendust Turu ja Stockholmi vahel. See kestab natuke kauem kui Finnlinesi teenus, kuid on jalakäijatele pisut mugavam, sest Stadsgårdeni sadam Stockholmis asub kesklinna lähedal. Autojuhtide jaoks on see vastupidi, sest sõidukitega lahkudes peavad nad silmitsi seisma Stockholmi liiklusega.

Variant 3: Tallink Silja - Galaxy + Baltic Princess

Operaator Tallink Silja logo
Kestus 10-11 tundi
Väljumised päevas 2
Turu sadam Turu sadam
Stockholmi sadam Värtahamnen
Peatus (ed) Mariehamn/Långnäs (Ahvenamaa, kasutab öösel Långnäsi)

Tallink-Silja teenus Turu ja Stockholmi vahel on väga sarnane Viking Line'i omaga. See kestab 10–11 tundi, peatub Ahvenamaal ja väljub iga päev mõlemas suunas. Tallink Silja kasutab selleks Stockholmi Värtahamneni sadamat, mis pole küll nii mugav kui Stadsgården, kuid pole ka väga halb.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more