Kiireim parvlaev Helsingist Tallinna

Viimati uuendatud


Kõige praktilisem viis Helsingi Soome ja Tallinna Eesti vahel on praamiga üle Läänemere. Lendamine on tehniliselt kiirem (30 -minutiline lend), kuid see on kallim ja te ei säästa nii palju aega, kui arvestate lennujaama ja tagasi sõitmiseks kuluva ajaga, pluss turvalisuse läbimine, kottide ootamine jne. on sellel teekonnal eelistatud, sest need on tunduvalt mugavamad. Tänapäeval on Läänemere ületamiseks parvlaevaga kolm sarnase kiirusega võimalust:

The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.
The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.

Variant 1: Viking Line - M/S Viking XPRS

Kestus 2:15 kuni 2:30
Väljumised päevas 2-3
Helsingi sadam Katajanokka
Tallinna Sadam Uuesti terminal D

Viking Line XPRS parvlaev teeb reisi Helsingist Tallinnasse sõltuvalt konkreetsest sõiduplaanist 2 tunni 15 minuti kuni kahe tunni 30 minutiga. See ei ole rangelt kiireim parvlaev Helsingi ja Tallinna vahel, kuid Katajanokka terminal on Helsingi kesklinnale üsna lähedal, mistõttu on ligipääs mugavam kui Läänesadam (Jätkäsaares). Katajanokka terminal asub trammipeatuse kõrval ja raudteejaamast 15-20 minuti jalutuskäigu kaugusel.

Variant 2: Eckerö Line - M/S Finlandia

Kestus 2:15
Väljumised päevas 2-3
Helsingi sadam West Harbori terminal 2
Tallinna Sadam Uuesti terminal D

Eckerö Line'i M/S Finlandia teeb reisi Helsingi ja Tallinna vahel 2 tunni ja 15 minutiga, väljudes iga päev mitu korda. Helsingist väljub laev Jätkäsaare läänesadamast, milleni jõudmine võib võtta lisaaega (võrreldes Katajanokka või Lõunasadamaga). Eckerö Line'i kaudu leiate sageli viimase hetke laevapileteid Tallinnasse mõistliku hinnaga, mis teeb sellest Helsingi ajal meie jaoks parima võimaluse.

Variant 3: Tallink -Silja Line - Star ja Megastar

Kestus 2:00
Väljumised päevas 2-3
Helsingi sadam West Harbori terminal 2
Tallinna Sadam Uuesti terminal D

Tallink-Silja parvlaevad Star ja Megastar on kiireimad parvlaevad praegusel lennul Helsingi ja Tallinna vahel. Nad läbivad reisi Helsingi ja Tallinna vahel mitu korda päevas vaid kahe tunniga.

Variant 4: Helsingi Vuosaari - Tallinna Muuga (ainult sõidukid)

Kestus 2:45 kuni 4:00
Väljumised päevas 5-8
Helsingi sadam Vuosaari
Tallinna Sadam Muuga

Tallink-Silja ja Finbo Cargo opereerivad ka vähetuntud parvlaeva Helsingi (Vuosaari) ja Tallinna (Muuga) vahel. Praam on mõeldud ainult sõidukitega reisijatele. Kuna parvlaev väljub sadamast, mis asub igast kohast kesklinnast kaugemal, võib sõidukiga, eriti veoautoga reisijatel olla kiirem.


Üldiselt on kõik kolm siin kirjeldatud võimalust kiireimad praamid Helsingi ja Tallinna vahel. Star ja Megastar võidavad 15 minutiga, kuid see on väike eelis teiste ees. Helsingi ja Tallinna vahel on rohkem rahulikke parvlaevu, mis võivad kesta 3-4 tundi, kuid teiste ees pole palju eeliseid (kui te ei tee üleöö kruiisi või soovite suuremat ja avaramat parvlaeva). Peterburist ja Stockholmist Helsingisse tulles kasutavad mõned operaatorid (nt Viking Line, Tallink-Silja ja St. Peter Line) neid suuremaid laevu, et teha kiire reis Tallinnasse ja tagasi, enne kui naasevad Peterburi või Stockholmi.

Enne 2018. aastat oli võimalik sõita Helsingist Tallinna 1 tunni ja 40 minutiga, kasutades Eesti parvlaeva Linda Line, mis oli paljude jaoks eelistatud meetod, kuna saabusite kohale jõuda vahetult enne paadi väljumist ja see oli ainult Lõunasadamas. . See pole aga enam võimalik, sest Linda Lina läks 2018. aastal kõhu alla.

checkPro Tip 1

Kui olete turist, siis soovitame reede õhtuti mitte sõita ühega neist parvlaevadest, sest kohtate pärast töönädalat naasnud palju purjus soomlasi, eestlasi ja venelasi. See võib olla lõbus, kui tegelete karaokega.

checkPro Tip 2

Lühikeste praamireiside puhul, nagu Helsingist Tallinnasse, ei anna teie pilet tegelikult pardale kohta. Avatud istekohti on piiratud arv ja kui olete hiljaks jäänud, võite istuda koridoris või trepikojas kaks tundi. Pardale minnes otsige kohe mõni koht, kus istuda ja oma asjad sinna paigutada.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more