Kiireim parvlaev Soome ja Rootsi vahel

Viimati uuendatud


Soomest Rootsi on kolm kiiret praamiliini. Kiireim parvlaevamarsruut Soomest Rootsi kulgeb Vaasa ja Umeå linnade vahel, kuigi see on asjakohane ainult siis, kui te ei läbi Stockholmi. Muud võimalused hõlmavad marsruute Turu - Ahvenamaa - Stockholmi ja Helsingi - Ahvenamaa - Stockholmi vahel. Kiiruse osas soovitame marsruuti Turu - Ahvenamaa - Stockholm, millel on mitu operaatorit ja igapäevaseid sõite. Pange tähele, et tehniliselt on kõige kiiremad parvlaevad Ahvenamaalt Stockholmi, kuid need ei ole enamiku reisijate jaoks olulised, kuna enamik reisijaid ei alusta ega lõpeta oma reisi Ahvenamaa saartel. Selles artiklis uurime kõige kiiremaid parvlaevu Mandri-Soomest Mandri-Rootsisse.

Soome ja Rootsi vaheliste praamiliinide kaart
Soome ja Rootsi vaheliste praamiliinide kaart

Ülevaade Soome ja Rootsi vahelistest kiireimatest laevaliinidest on toodud allpool.

Tee Kirjeldus Broneerimisinfo
Vaasa ↔ Umeå Kiireim marsruut Soome ja Rootsi vahel, kuid see ei pruugi olla kõige mugavam. Nende linnade asukoha tõttu on see marsruut asjakohane ainult neile, kes reisivad Põhja-Rootsi ja Norrasse/norrast. Broneeringuteabe saamiseks klõpsake
Turku ↔ Stockholm Turu ja Stockholmi vaheline laevatee on kiireim Mandri-Soome ja Mandri-Rootsi vahel. Kestusega 10-12 tundi seda liini opereerivad Viking Line, Tallink-Silja ja Finnlines. Arvestades saadaolevate parvlaevade arvu, on see kõige mugavam ja kiireim marsruut enamikule Soome ja Rootsi vahel reisivatest inimestest. Broneeringuteabe saamiseks klõpsake
Helsingi ↔ Stockholm Viimane ja viimane laevatee Mandri-Soomest Rootsi on Helsingi ja Stockholmi vahelised parvlaevad. See marsruut on pikem, võttes aega 17-18 tundi, kuid kõige mugavam on see neile, kes reisivad Soome pealinnast Rootsi pealinna. Seda liini opereerivad Viking Line ja Tallink-Silja, tavaliselt iga operaatori kohta üks väljumine päevas. Broneeringuteabe saamiseks klõpsake

Kiireim parvlaev Soomest Rootsi: Vaasa - Umeå

Kiireim praamiliin Soomest Rootsi on Vaasa ja Umeå linnade vahel, mida opereerib Wasaline. Parvlaev ületab Botnia lahe vaid 3,5 või 4 tunniga suhteliselt mugavalt. Pole midagi väärt, et see parvlaev on tehniliselt lühima kestusega, kuid on asjakohane ainult neile, kes reisivad Põhja-Rootsi ja Norrasse/norrasse. Kõigil muudel juhtudel on peaaegu alati parem variant sõita praamiga Turust Stockholmi või Helsingist Stockholmi.

Kestus 3,5 tundi
Purjetamised päevas 2+
Sadam Vaasas Vaasa Sadam
Sadam Umeås Umeå sadam

Muu praamivõimalus: Turu – Ahvenamaa – Stockholm

Kui sõidate, on Turu ja Stockholmi vaheline parvlaevamarsruut (lühiajalise vahepeatusega Ahvenamaal) Mandri-Soome ja Mandri-Rootsi vahel kiireim. Kestusega 10-12 tundi seda liini opereerivad Viking Line, Tallink-Silja ja Finnlines. Arvestades saadaolevate parvlaevade arvu, on see kõige mugavam ja kiireim marsruut enamikule Soome ja Rootsi vahel reisivatest inimestest. Lisaks on sellel marsruudil vähemalt kaks ööbimist päevas, mis on väga kasulik neile, kes soovivad säästa majutuskuludelt.

Kestus 10-12 tundi
Purjetamised päevas 5+
Sadam Turus Turu sadam - Viking Line'i ja Tallink Silja peasadam Turus - asub Turu kesklinnast mitte kaugel.

Turu (Naantali) sadam - See asub Turust 10 km läänes ja on Finnlinesi peamine sadam, kus praamid sõidavad Ahvenamaa kaudu Rootsi Kapellskäri.
Sadam Stockholmis Stockholmi (Stadsgårdeni) sadam - Kesklinna sadam Turust väljuvatele Viking Line'i parvlaevadele.

Stockholmi (Kapellskär) sadam - Stockholmist 90 km põhja pool asuv sadam on Turust väljuvate Tallink Silja ja Naantalist väljuvate Finnlinesi parvlaevade sadam.
Silja Symphony parvlaev sõidab Helsingisse, üks peamisi Helsingi ja Stockholmi vahel sõitvaid parvlaevu
Silja Symphony parvlaev sõidab Helsingisse, üks peamisi Helsingi ja Stockholmi vahel sõitvaid parvlaevu

Teine praamivõimalus Soomest Rootsi: Helsingi - Stockholm

Viimane ja viimane laevatee Mandri-Soomest Rootsi on Helsingi ja Stockholmi vahelised parvlaevad. See marsruut on pikem, võttes aega 17-18 tundi, kuid kõige mugavam on see neile, kes reisivad Soome pealinnast Rootsi pealinna. Seda liini opereerivad Viking Line ja Tallink-Silja, tavaliselt iga operaatori kohta üks väljumine päevas. Kiiruse poolest on Turust Stockholmi kulgev praamitee kõige kiirem.

Kestus 17-18 tundi
2+
Sadam Helsingis Helsingi (Katajanokka) sadam - Kesklinna sadam, mida Viking Line kasutab parvlaevade jaoks Stockholmi ja Tallinna.

Helsingi (South Harbor Olympia Terminal) sadam - Kesklinna sadam, mida Tallink Silja kasutab ainult Stockholmi suunduvate parvlaevade jaoks.
Sadam Stockholmis Stockholmi (Stadsgårdeni) sadam - Kesklinna sadam Viking Line'i parvlaevadele Turusse, Tallinna ja Helsingisse.

Stockholmi (Värtahamnen) sadam - See asub kesklinnast veidi kaugemal ja on Tallink Silja parvlaevade sadam Ahvenamaale ja Helsingisse.

KKK-d

Kas Helsingist saab praamiga Stockholmi?

Jah, Soome ja Rootsi pealinnade vahel sõidab päevas kaks parvlaeva, mis peatuvad põgusalt Ahvenamaa saartel. Kui otsite veidi kiiremat varianti, võite kaaluda ka marsruuti Turust Stockholmi.

Kuidas saada kiiresti praamiga Soomest Stockholmi?

Kiireim Mandri-Soome ja Rootsi pealinna ühendav marsruut kulgeb Turust läbi Ahvenamaa saarte. Viking Line ja Tallink Silja sõidavad sellel liinil mitu parvlaeva päevas.

Millised on peamised parvlaevaoperaatorid Soome ja Rootsi vahel?

Soome ja Rootsi vahel sõidavad Läänemere suurimad reisilaevad. Selles osas juhivad Viking Line ja Tallink Silja, kuid ka Finnlinesil on tänapäeval hea pakkumine Naantali ja Kapellskäri vahel.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more