Tallinna parvlaevasadamad ja terminalid

Viimati uuendatud


Tallinn on oluline reisiparvlaevaliikluse sõlmpunkt Läänemerel. Tallinnast sõidavad paljud parvlaevad, sealhulgas Eckerö Line, St Peter Line, Tallink Silja ja Viking Line. Lisaks külastab Tallinna igal aastal palju ristluslaevu. Võrreldes Helsingi või Stockholmiga on Tallinn väiksem linn ja selle reisiparvlaevasadamad on kesklinna lähedal. Parvlaevad on paljude inimeste jaoks oluline osa Tallinna majandusest ja igapäevaelust.

Mitu laevasadamat on Tallinnas?

Reisi- ja autoparvlaevaliikluseks on Tallinnas ja selle lähiümbruses kolm olulist sadamat: Vanasadam, Muuga sadam ja Paldiski. Paldiski sadam ei asu küll päris Tallinnas, aga kaasame selle, sest see on omavahel tihedalt seotud.

Paldiski sadam asub Tallinnast umbes 45 km kaugusel läänes, Muuga aga umbes 16 km ida pool.
Paldiski sadam asub Tallinnast umbes 45 km kaugusel läänes, Muuga aga umbes 16 km ida pool.

Tallinna Vanasadam

Tallinna Vanasadamas on parvlaevareisijatele kaks terminali, terminal-A ja terminal-D. Kui saabute Helsingist, Stockholmist või Peterburist, siis tõenäoliselt saabub ja väljub teie parvlaev Vanalinna sadamast.

Vanalinna sadam – terminal-A

Terminal-A sõidavad Helsingist Viking Line'i, Helsingist Eckerö Line'i (Soome) ja Peterburist St. Peter Line'i parvlaevad. Pange tähele, et St. Peter Line on COVID-i algusest peale tegevuse lõpetanud.

Vanasadam – D-terminal

Terminalis-D on kõik Tallink-Silja laevad. Tallink on hetkel Tallinna suurim parvlaevade operaator ning tal on parvlaevad, mis sõidavad Vanasadamast Helsingisse ja Stockholmi.

Kui lähedal on Tallinna Vanasadam kesklinnale ja vanalinnale?

Vanasadam on umbes 1 km kaugusel vanalinnast ja kesklinnast. Vanasadamast vanalinna või kesklinna jalutamiseks kulub 15-20 minutit. Kui teil on palju kotte või te ei soovi kõndida, on saadaval avalikud bussid, mis peatuvad iga terminali juures. Saadaval on ka palju taksosid. Pro näpunäide: Tallinnas töötavad ka taksoäpid nagu Bolt ja Uber.

Kui kaugel on D-terminal Tallinnast A-terminal?

A-terminalist terminali D jõuate umbes 10-minutilise jalutuskäiguga.

Kui kaugel on Old City Harbor lennujaamast Tallinnas?

Tallinna lennujaam (TLL) asub Vanasadamast umbes 6 km kaugusel. Takso on parim, kuid võite ka otse trammiga D-terminalist lennujaama sõita.

Tallinnas on Vanasadama D-terminal ja A-terminal mõlemad 15-20 minuti jalutuskäigu kaugusel kesklinnast.
Tallinnas on Vanasadama D-terminal ja A-terminal mõlemad 15-20 minuti jalutuskäigu kaugusel kesklinnast.

Muuga sadam

Tallinna Muuga sadam on kaubasadam, mis asub Tallinna kesklinnast umbes 16 km (10 miili) kaugusel. Helsingisse (Vuosaari sadam) sõidavad parvlaevad, mida opereerivad Tallink-Silja (Meretuul) ja Eckerö Line (Finbo Cargo). Need parvlaevad on saadaval ainult sõidukitega reisijatele (jalgsi reisijad pole lubatud). Soovitame neid parvlaevu sageli sõidukite või veoautojuhtidega reisijatele, sest nad väldivad Tallinna ja Helsingi elavat kesklinna.

Muuga sadam asub Tallinna kesklinnast ca 16 km kaugusel.
Muuga sadam asub Tallinna kesklinnast ca 16 km kaugusel.
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more