Stockholmi praamisadamad ja terminalid

Viimati uuendatud


Stockholm on Läänemere reisiparvlaevade transpordi keskus, kus parvlaevad väljuvad tihedalt paljudest sadamatest mitmesse Rootsi ja kogu Läänemere kohta. Stockholmis on eriti oluline märkida, kust teie praam väljub, sest see võib asuda kesklinna lähedal ja 100 kilomeetri kaugusel. Vaatamata paljudele suure piirkonna sadamatele on parvlaevaoperaatoriga tavaliselt võimalik korraldada bussiühendus Stockholmi kesklinnast, samuti ühistranspordi võimalusi.

Järgmised kuus sadamat näevad Stockholmis regulaarset reisijate ja sõidukite parvlaevaliiklust, tellituna põhjast lõunasse:

  • Grisslehamn - väike linn, mis asub Stockholmist umbes 100 km kaugusel
  • Kapellskär - väike linn, mis asub Stockholmist umbes 80 km kaugusel
  • Värtahamnen - kesklinn
  • Frihamnen - kesklinn
  • Stadsgården - kesklinn
  • Nynäshamn - väike linn, mis asub Stockholmist umbes 60 km lõuna pool

Läheme asja juurde.

Map of Stockholm County with Stockholm's passenger ferry ports marked
Stockholmi maakonna kaart Stockholmi reisiparvlaevasadamatega.

Grisslehamn

Grisslehamn on väike linn Stockholmi maakonna põhjaosas. Grisslehamn asub Stockholmi kesklinnast rohkem kui 100 km põhja pool, mistõttu on see kõige kaugem Stockholmiga grupeeritud reisijate sadam. Eckerö Linjen opereerib iga päev parvlaevaga Grisslehamni ja Eckerö vahel Ahvenamaal (Soome).

Bussiühendust pakub Eckerö Linjen, mis ühendab Grisslehamni Stockholmi, Norrtälje ja Uppsalaga vastavalt väljumisaegadele.

Kapellskär

Kapellskär asub Stockholmi kesklinnast rohkem kui 80 km põhja pool. Finnlines helistab siia sadamasse, nende laevad väljuvad Ahvenamaa kaudu Turusse (Naantali). Viking Line'il on siit ka mõned toimingud, minnes ka Ahvenamaale. DFDS -iga on võimalik jõuda ka Eestisse Paldiskisse.

Pakutakse mitut bussiühendust.

Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.
Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.

Värtahamnen

Värtahamnen on Stockholmi Tallink-Silja peamine sadam, mille laevad sõidavad Helsingisse, Turusse, Ahvenamaale, Riiasse ja Tallinna. Tallink-Siljast on saadaval bussid, mis viivad otse kesklinna, muidu sõitke kohaliku bussiga või kõndige 500 meetri kaugusel Gärdeti metroost, mis viib teid kiiresti keskusesse. Pange tähele ka seda, et laeva saabudes suundub bussi ja metroo poole sadu, kui mitte tuhandeid inimesi, seega võib olla kasulik pilet eelnevalt hankida ja marsruuti planeerida.

Frihamnen

Frihamnen asub Värtahamnenile üsna lähedal ja on Stockholmi sadam St. Peter Line'i jaoks (laevad Helsingisse ja edasi Peterburi), samuti suur osa kruiisilaevu, mis külastavad Stockholmi aastaringselt. Sarnaselt Värtahamneniga on saadaval ühendusbussid ja metroo.

Stadsgården

Stadsgården on Stockholmi vanalinna Gamla Stanile lähim reisiparvlaevasadam. Viking Line tegutseb siit, laevad väljuvad Ahvenamaale, Turusse ja Helsingisse. Saadaval on kohalikud bussid, nagu ka ümberistumisbussid, mida opereerib Viking Line. Sadam asub Gamla Stanist jalgsi umbes 20 minuti ja T-Centralenist 45 minuti kaugusel.

Stadsgårdeniga ei ole mugavat metrooühendust, nii et bussiga või jalgsi on ainus elujõuline võimalus. Planeerige ette!

Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.
Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.

Nynäshamn

Nynäshamn asub Stockholmist 60 km lõuna pool. Paljud kruiisilaevad silduvad Stockholmi külastades Nynäshamnis, nagu ka Stena Line (ühendusega Ventspilsiga, Läti) ja sihtkoha Gotland Ferries (ühendusega Gotlandiga).

Sarnaselt teistele sadamatele pakuvad ja korraldavad ka bussitransporditeenused operaatorid, et need sobiksid praami saabumis- ja väljumisgraafikutega. Nynäshamnis on ka kergraudteejaam, kust saab Stockholmi umbes tunniga.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more