Helsingi parvlaevasadamad ja terminalid

Viimati uuendatud


Helsingis on praegu neli sadamat ja kuus terminali reisiparvlaeva püüdmiseks. See võib aga muutuda, kuna parvlaevaoperaatorid tulevad ja lähevad sündmuskohalt. Praegu on olemas:

  • Vuosaari - Hansa terminal
  • Katajanokka
  • Lõunasadam - Olypmia terminal
  • Lõunasadam - Makasiini terminal
  • Läänesadam - terminal 1
  • Läänesadam - terminal 2

Õige parvlaevaterminali tundmine on tõesti oluline, sest neid jagub üle linna. Kasutage seda kaarti ja meie allolevat juhendit, et teada saada, millisele parvlaevaterminalile te kuulute.

Map of Helsinki with ferry ports marked.
Helsingi kaart, millel on tähistatud praamisadamad.

Hansa Terminal, Helsingi Vuosaari

Vuosaari sadam on Helsingi peamine kaubasadam, mis asub Ida -äärelinnas. Paljud suured kaubalaevad külastavad siin sadamat. Lisaks sõidavad siin reisiparvlaevad Finnlinesist (Lübeckist/Travemündest Saksamaale/sealt), Finbo Cargost (Tallinn-Muugalt/Tallinnast) ja Tallink-Siljast (ka Tallinnast-Muugale/Tallinnast). Parvlaevad Tallinnast-Muuga sadamasse/tagasi on lubatud ainult sõidukitega reisivatele reisijatele.

Tänu oma asukohale Helsingi äärelinnas on kõige parem sõita nende praamidega, kui reisite sõidukiga, et vältida kesklinna ummikuid. Sellest hoolimata pääseb sadamasse ilma sõidukita, sõites metrooga lõpp -peatusesse ja seejärel lühikese bussiga.

Rohkem infot siit

Katajanokka terminal, Helsingi Katajanokka

Katajanokka terminal asub Helsingi kesklinnast umbes 2 km kaugusel. Põhimõtteliselt asub see kesklinnas, mis asub natuke kaugemal kui vana turg ja Allas Sea Pool Katajanokka saarel. Viking Line on praegu ainus siitsamast suunduv kaubandusettevõte, kelle laevad väljuvad Tallinnasse ja Stockholmi. Katajanokka terminali jõuate hõlpsalt 20 -minutilise jalutuskäigu kaugusel raudteejaamast või trammiga (siin ei ole busse). Pange tähele, et tramm võib enne väljumist üsna tugevasti täis saada.

Rohkem infot siit
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.

Olympia terminal, Helsingi lõunasadam

Olympia terminal asub samuti Helsingi kesklinnale väga lähedal. Kui Katajanokka ulatub vanast turust ida poole, siis South Harbour läheb vanast turust lõunasse. Olümpiaterminalist, ainus parvlaev, mis näeb regulaarset reisijateveoteenust, on Tallink-Silja igapäevane väljumine Stockholmi ja tagasi. Olümpia terminali pääseb trammiga või jalgsi 20 minuti kaugusel pearaudteejaamast.

Rohkem infot siit

Makasiini terminal, Helsingi lõunasadam

Makasiini on kesklinnale lähim parvlaevaterminal, mis asub South Harbouris, vana turu ja Olympia terminali vahel. Praegu töötab siin ainult parvlaev St. Peter Line, mis väljub üsna sageli Peterburi ning harva Tallinnasse ja Stockholmi.

Rohkem infot siit

Terminal 1, Helsingi läänesadam

Helsingi läänesadam asub Jätkäsaare piirkonna lõpus, kuhu on ehitatud kaks uut parvlaevaterminali. Terminal 1 on kesklinnale kõige lähemal ja praegu teenindab Tallink-Silja parvlaevu Tallinna. Selle juurde pääseb trammiga või keskraudteejaamast ~ 40 -minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Rohkem infot siit
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.

Terminal 2, Helsingi läänesadam

Helsingi läänesadama terminal 2 asub terminali 1 kõrval. See on muljetavaldav uus reisiparvlaevade terminal, mis teenindab Tallink-Silja ja Eckerö Line'i parvlaevu. Selle juurde pääseb samast trammist, mis on terminaliga 1, vaid üks lisapunkt (ja viimane) või jalgsi umbes 45 minuti kaugusel pearaudteejaamast.

Rohkem infot siit
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more