Ööreisid Helsingi ja Tallinna vahel

Viimati uuendatud


Umbes 80 km (50 miili) Läänemerest eraldab Soome pealinn Helsingi Eesti pealinnaga Tallinnast. Selle vahemaa läbimiseks on kaks võimalust: lennuk ja praam. Kuna lennujaama minek, registreerimine, maandumisrajal istumine jne on seotud palju lisaaega, on üldiselt aktsepteeritud, et parvlaev on nende kahe linna vahel parim transpordiliik. Helsingi ja Tallinna vaheliste parvlaevaliinide täieliku kajastamise kohta vaadake meie varem koostatud kirjutist . Siinkohal tahaksime katta ööbimisvõimalused Helsingi ja Tallinna vahel.

Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.
Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.

Millised on ööbimislaevad Helsingi ja Tallinna vahel?

Kõik suuremad parvlaevaoperaatorid Helsingi ja Tallinna vahel pakuvad öiseid pardavõimalusi. Tallink-Siljaga saad ööseks pardale Helsingist Tallinna ja Tallinnast Helsingisse. Viking Line pakub öist pardavõimalust ainult Helsingi-Tallinna liinil. Eckerö Line pakub öist pardavõimalust liinil Tallinn (Muuga) Helsingi (Vuosaari), kuid see on saadaval ainult sõidukiga reisijatele.

Tavaline praam on 2-3 tundi, miks siis aeglasemalt sõita? Rohkem kui midagi muud on need parvlaevad mõeldud ümberpaigutamiseks, mis tähendab nende teisaldamist, et valmistuda järgmiseks päevaks. Seetõttu on piletihinnad üldiselt üsna madalad ja see võib meelitada ligi eelarveteadlikke reisijaid, kes soovivad ületada. Kui sõidate ainult läbi Helsingi või Tallinna, võib olla lihtsalt ööbimise broneerimine pardal võrreldes linnaga odavam. Helsingi hotellid võivad vabalt olla 100 eurot, samas kui öö laevas võib olla ainult 30 või 40 eurot.

Need, kes teevad pikemaid auto- või kaubasõite Soome ja Eesti vahel, saavad kasutada ööbimisvõimalust uue sõidupäeva värskendamiseks. Sõltuvalt teie reisiplaanidest võib üleöö praam olla just see, mida vajate.

Märkus. Kui soovite pärast saabumist laevadel ööbida, peate ostma spetsiaalse ööpileti. FerryScanis näete kahte võimalust, üht tavapileti jaoks ja teist tavapileti ja öö pardal.

Variant 1: Tallink Silja - Star ja Tallink Silja Europa

Silja Europa väljub Helsingist Tallinnasse iga päev kell 18.30, jõudes Tallinna 3,5 tundi hiljem. Teil on võimalus jääda ööseks pardale ja lahkuda hommikul kell 8.00. Silja Europa on osa Tallink Silja 22h kruiisist, kuigi seda on võimalik broneerida ühe suuna reisina.

Teises suunas, Tallinnast Helsingisse, saate igal õhtul broneerida parvlaeva Tallink Silja Star. Tähe väljumisaeg Tallinnast on üldjuhul 20:30 või 22:30, saabudes Helsingisse kolm tundi hiljem. Jällegi, siin on teil võimalus ööseks pardale jääda.

Otsige reise siit

Variant 2: Viking Line – XPRS

Helsingist Tallinna on Viking Line'iga võimalik broneerida öö XPRS-i parvlaeva pardal. Enamikel öödel väljub XPRS parvlaev Helsingist kell 20:30, saabudes Tallinna kell 23:00 ning võimaldab reisijatel jääda pardale kuni järgmise hommiku kella 06:00ni. Seoses COVID-iga vähendas Viking Line oma Helsingi-Tallinna liine, kuid tõenäoliselt suurendavad nad tulevikus reiside väljumisi.

Otsige reise siit

Valik 3: Finbo Cargo (ainult sõidukiga)

Kauba (sõidukite) parvlaevade kasutuselevõtuga Helsingi (Vuosaari) ja Tallinna (Muuga) vahel on võimalik broneerida ööbimine Tallinna ja Helsingi vahel Finbo Cargoga (Eckerö Line'i osa). Praegu on ööbimine võimalik väljumistel kell 23.30 iga päeva kohta, välja arvatud reede. Selle parvlaeva broneerimiseks tuleb kaasa võtta sõiduk (veoauto, auto, mootorratas jne). Pange tähele, et Vuosaari sadam ja Muuga sadam asuvad Helsingi ja Tallinna kesklinnast vastavalt rohkem kui 10 km kaugusel.

Otsige reise siit
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more