Ööreisid Helsingi ja Tallinna vahel

Viimati uuendatud


Umbes 80 km (50 miili) Läänemerest eraldab Soome pealinn Helsingi Eesti pealinnaga Tallinnast. Selle vahemaa läbimiseks on kaks võimalust: lennuk ja praam. Kuna lennujaama minek, registreerimine, maandumisrajal istumine jne on seotud palju lisaaega, on üldiselt aktsepteeritud, et parvlaev on nende kahe linna vahel parim transpordiliik. Helsingi ja Tallinna vaheliste parvlaevaliinide täieliku kajastamise kohta vaadake meie varem koostatud kirjutist . Siinkohal tahaksime katta ööbimisvõimalused Helsingi ja Tallinna vahel.

Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.
Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.

Miks üleöö?

Tavaline praam on 2-3 tundi, miks siis aeglasemalt sõita? Kõige rohkem on need parvlaevad ümberpaigutamiseks, mis tähendab nende teisaldamist järgmise päeva ettevalmistamiseks. Seetõttu on piletihinnad üldiselt üsna madalad ja see võib meelitada eelarvet teadlikke reisijaid, kes soovivad ületada. Kui sõidate ainult läbi Helsingi või Tallinna, võib see olla odavam, kui broneerida ööbimine laeval, võrreldes linnaga.

Need, kes teevad pikemaid auto- või kaubasõite Soome ja Eesti vahel, saavad kasutada ööbimisvõimalust uue sõidupäeva värskendamiseks. Sõltuvalt teie reisiplaanidest võib üleöö praam olla just see, mida vajate.

Variant 1: Tallink Silja - Star ja Tallink Silja Europa

Silja Europa väljub Helsingist Tallinnasse iga päev kell 18.30, jõudes Tallinna 3,5 tundi hiljem. Teil on võimalus jääda ööseks pardale ja lahkuda hommikul kell 8.00. Silja Europa on osa Tallink Silja 22h kruiisist, kuigi seda on võimalik broneerida ühe suuna reisina.

Teises suunas, Tallinnast Helsingisse, saate igal õhtul broneerida parvlaeva Tallink Silja Star. Tähe väljumisaeg Tallinnast on üldjuhul 20:30 või 22:30, saabudes Helsingisse kolm tundi hiljem. Jällegi, siin on teil võimalus ööseks pardale jääda.

Otsige reise siit

Variant 2: Viking Line - XPRS ja Rosella

Helsingist Tallinnasse on Viking Line'iga võimalik broneerida öö pardal. Ajakava on pisut ebakorrektne, kuid üldiselt saate broneerida öö Viking XPRS või Rosella laevadel, mis väljuvad Helsingist umbes kell 20.30 õhtul.

Otsige reise siit

Valik 3: Finbo Cargo (ainult sõidukiga)

Kauba (sõidukite) parvlaevade kasutuselevõtuga Helsingi (Vuosaari) ja Tallinna (Muuga) vahel on võimalik broneerida ööbimine Tallinna ja Helsingi vahel Finbo Cargoga (Eckerö Line'i osa). Praegu on ööbimine võimalik väljumistel kell 23.30 iga päeva kohta, välja arvatud reede. Selle parvlaeva broneerimiseks tuleb kaasa võtta sõiduk (veoauto, auto, mootorratas jne). Pange tähele, et Vuosaari sadam ja Muuga sadam asuvad Helsingi ja Tallinna kesklinnast vastavalt rohkem kui 10 km kaugusel.

Finbo teenuste veebibroneerimine on peagi tulemas.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more